Zapraszamy na Kaczawski Jarmark Wielkanocny PDF Drukuj Email

Zapraszamy do udziału w 11. Kaczawskim Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się 25 marca, w Niedzielę Palmową w Paszowicach. Do aktywnego udziału w Jarmarku zapraszamy artystów, rękodzielników, rzemieślników, wytwórców produktów lokalnych, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, grupy odnowy wsi i zespoły ludowe z naszego regionu oraz z czeskiej gminy Rapotin. Zapraszamy także szkółkarzy, sadowników, producentów winorośli i kwiatów.

Więcej…
 
Znamy laureatów PDF Drukuj Email

W czwartek, 29 listopada, komisja konkursowa oceniła prace nadesłane na XXIII Konkurs Fotograficzny CHEŁMY W OBIEKTYWIE. Komisja w składzie: Małgorzata Świderska (GOK Paszowice) Tomasz Horoszko i Joanna Wyrzychowska (DZPK Wrocław) po obejrzeniu 62 prac nadesłanych przez 13 autorów postanowiła nie przyznawać w kategorii Junior pierwszego miejsca, natomiast dwa miejsca drugie zdobyli: Marcel Olanin z Gimnazjum nr 2 za cykl Zielono mi, Grzyby jadalne oraz Anna Truchan z SP nr 2 w Jaworze. Trzecie miejsce przyznano Darii Truchan, uczennicy SP nr 2 w Jaworze za cykl zdjęć zimowych: Zimowe stworki, Mikrośnieżynki, Zimowe jacuzzi, Kraina lodu, Zimowe słońce.

Więcej…
 
Przyroda, krajobraz, mieszkańcy… PDF Drukuj Email

Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych we Wrocławiu Oddział Legnica-Myślibórz oraz Gminny Ośrodek Kultury w Paszowicach zapraszają do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. „Chełmy w obiektywie”.

Więcej…
 
Znamy zwycięzców! PDF Drukuj Email

Wyniki konkursów rozegranych podczas 10. Święta Pierogów w Paszowicach

3 września 2017 r.

Konkurs na Najlepsze pierogi w Krainie Wygasłych Wulkanów

Komisja w składzie:

Marek Wojtków, kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,

Waldemar Jankowski – członek zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej;

Ryszard Rzeszowski – DODR Powiatowy Zespół Doradców w Jaworze;

Kalina Nowakowska – GOK Paszowice

 

po degustacji 16 odmian pierogów przyznała:

Więcej…
 
Puchar za najlepsze pierogi PDF Drukuj Email

Okazały puchar ufundowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy trafi do zwycięzcy konkursu na Najlepsze Pierogi w Krainie Wygasłych Wulkanów.

Więcej…
 
Święto Pierogów już w niedzielę PDF Drukuj Email

W niedzielę, 3 września, dowiemy się, kto robi najsmaczniejsze pierogi w Krainie Wygasłych Wulkanów, a także komu uda się zrobić ich najwięcej i w jak najkrótszym czasie. To wszystko oczywiście w Paszowicach podczas dziesiątego już Święta Pierogów pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela.

Więcej…
 
NOCEEBO PDF Drukuj Email

Gwiazdą wieczoru podczas Święta Pierogów będzie zespół NOCEEBO. Kapela pochodzi z Wrocławia, jedynie lider zespołu Emil Jędrzejczyk jest z Kiełczowa pod Wrocławiem.

Więcej…
 
Konkursy "pierogowe" PDF Drukuj Email

Regulamin konkursów organizowanych

podczas 10. Święta Pierogów w Paszowicach 3 września 2017 r.

Więcej…
 
Święto Pierogów – wystawcy oczekiwani PDF Drukuj Email

Wielkimi krokami zbliża się największa impreza w gminie Paszowice - Święto Pierogów. W tym roku odbędzie się ono 3 września na terenie rekreacyjnym przy Gminnym Ośrodku Kultury. Patronat nad Świętem Pierogów objął Krzysztof Jurgiel, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Więcej…
 
Jabłuszko pełne snu... i inne przeboje PDF Drukuj Email

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 11