Seniorów zabawa w glinie PDF Drukuj Email
piątek, 20 kwietnia 2018 09:46

Już we wtorek, 24 kwietnia, pierwsze działanie projektu „Wesołe jest życie… seniora, bo tyle mamy do zrobienia dookoła” realizowanego przez Ludowe Animatorki Kultury, a dofinansowanego z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Więcej…
 
Trzy wąwozy - Bezpieczne poszukiwanie przygód PDF Drukuj Email
czwartek, 07 lipca 2011 15:03

 

We wtorek, 5 lipca, kolejny raz w czasie tegorocznych wakacji dzieci z Jawora oraz z terenu gminy Paszowice uczestniczyły w rajdzie zorganizowanym przez Oddział PTTK Ziemi Jaworskiej, Komendę Powiatową Policji w Jaworze oraz GOK w Paszowicach w ramach XVI Turystycznego Lata „Bezpieczne wakacje”.
Więcej…
 
Wędrowanie po wąwozach PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 kwietnia 2011 11:20

W sobotę, 9 kwietnia, „Szlakiem Trzech Wąwozów” wyruszyła prawie pięćdziesięcioosobowa grupa dzieci wraz z instruktorkami ze świetlic GOK: Martą Fajkiel, Haliną Górską z mężem Januszem, Danielą Dul, Sabiną Kupiec, dyrektor Małgorzatą Świderską, nauczycielką Małgorzatą Gontek i mamą Anną Ordą. Trasę rajdu poprowadzono – ze względu na wiek uczestników, z których najmłodszy miał 4 lata - krótszą pętlą szlaku, biegnącą przez rezerwat Wąwóz Lipa.

Więcej…
 
Sprzątamy świat wokół nas PDF Drukuj Email
piątek, 08 kwietnia 2011 14:28

We wtorek, 5 kwietnia, w ramach akcji "sprzątania świata", dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Paszowicach: Katarzyna Krysiak, Anna Łosik, Karolina Mycek, Anna Sukiennik, Paulina Sokołowska, Daria Jagła, Karolina Klaus, Weronika Klaus, Sandra Kaszuba, Dagmara Chmielewska, Dawid Sukiennik, Miłosz Kukuczka, Krzysztof Zawadzki i Jakub Wągrowski, udały się na rajd.

Więcej…
 
Szlakiem Trzech Wąwozów PDF Drukuj Email
wtorek, 27 kwietnia 2010 11:27
Rajd pieszy ścieżką edukacyjną „Szlak Trzech Wąwozów” zakończył trwający od prawie roku projekt Gminnego Ośrodka Kultury w Paszowicach i Świetlicy w Nowej Wsi Wielkiej „Storczykowe Wzgórze”.
Ponad siedemdziesiąt osób wyruszyło Szlakiem Trzech Wąwozów w sobotę, 24 kwietnia, spod świetlicy w Nowej Wsi Wielkiej w kierunku rezerwatu „Wąwóz Lipa”. Na starcie rajdu przywitała ich sołtys Marianna Kumik oraz instruktor Sabina Kupiec. Zostali zaopatrzeni w mapę szlaku i folder opisujący to, co mogą zobaczyć i kogo spotkać po drodze. W wyprawie uczestniczyły nie tylko dzieci z terenu gminy Paszowice, ale również z Jawora i okolic. Najmłodsza uczestniczka – Ola Foryś lat 2,5 – część szlaku przeszła na plecach swojego taty, Mariusza Forysia. Wędrówka malowniczym wąwozem dostarczyła dzieciom wielu wrażeń, mimo że salamandry się ukryły pod kamieniami, a muflony schowały za drzewami. I choć strudzeni wędrówką, to chętnie wzięli udział w konkursach i zabawach, przygotowanych przez gospodarzy.
Więcej…
 
Ścieżka edukacyjna "Szlak Trzech Wąwozów" PDF Drukuj Email
wtorek, 27 kwietnia 2010 11:20

Gminny Ośrodek Kultury w Paszowicach właśnie zakończył prace przy Szlaku Trzech Wąwozów – ścieżce edukacyjnej o długości ok. 10 km, która rozpoczyna się przy świetlicy w Nowej Wsi Wielkiej. A oto kilka informacji na temat najbardziej interesujących fragmentów tego szlaku:
Więcej…
 
Grant dla Storczykowego Wzgórza PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 czerwca 2009 07:33

Storczykowe Wzgórze – wędrówki Szlakiem Trzech Wąwozów” – projekt pod takim tytułem zyskał uznanie komisji przyznającej dotacje w międzynarodowym programie „Szkoły dla Ekorozwoju 2009”. Prawie 5,5 tysiąca złotych (a dokładnie 5 480 zł) pozwoli na wytyczenie i oznakowanie ścieżki edukacyjnej długości 10 km wokół miejscowości Nowa Wieś Wielka.

Ponadto w projekcie, którego wnioskodawcą był Gminny Ośrodek Kultury w Paszowicach i świetlica środowiskowa w Nowej Wsi Wielkiej, zaplanowano zagospodarowanie terenu przy świetlicy wiejskiej, urządzenie tam miejsca wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców i turystów, wyposażonego w miejsca do siedzenia, grill, tablicę informacyjną z mapą szlaku, który zostanie również opisany w folderze. Młodzi mieszkańcy wsi wezmą udział w cyklu zajęć edukacyjnych na temat walorów przyrodniczych swojej miejscowości, aby mogli pełnić funkcję przewodników turystycznych po najbliższej okolicy oraz zdobyć odznakę turystyki kwalifikowanej PTTK „Turysta Przyrodnik”.

Partnerami w projekcie są Rada sołecka i sołtys Nowej Wsi Wlk., Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Wsi Wielkiej i Nowej Wsi Małej, Urząd Gminy Paszowice, Nadleśnictwo Jawor, PTTK Oddział Ziemi Jaworskiej, Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa w Myśliborzu, DODR – Powiatowy Zespół Doradców w Jaworze, Gospodarstwo Ekologiczne I. i S. Przymuszałowie oraz Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie.

 

Projekt finansowany przez Fundusz Partnerstwa ze środków pochodzących z firmy TOYOTA i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej