Święto Pierogów już w niedzielę PDF Drukuj Email

W niedzielę, 3 września, dowiemy się, kto robi najsmaczniejsze pierogi w Krainie Wygasłych Wulkanów, a także komu uda się zrobić ich najwięcej i w jak najkrótszym czasie. To wszystko oczywiście w Paszowicach podczas dziesiątego już Święta Pierogów pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela.

 

Czterdziestu wystawców lokalnych produktów kulinarnych i rękodzieła zgłosiło chęć udziału w Święcie Pierogów. Najsmaczniejsze pierogi w Krainie Wygasłych Wulkanów wybierze komisja, a najlepsze w gminie Paszowice – publiczność, głosując za pomocą kuponów konkursowych. Kto jest największym fachowcem w przygotowywaniu pierogów okaże się podczas drużynowego turnieju lepienia pierogów na czas o godzinie 16. Fundatorami nagród w konkursach są: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Grupa Producentów Zbóż JAWROL z Sokolej, firma Angra Kseromatic oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa z Legnicy.

Tegorocznemu Świętu Pierogów będą towarzyszyć występy artystyczne w różnym stylu tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Wystąpi zespól ludowy „Młode Chojnioki” z partnerskiej gminy Pakosław, chór „Albertówka” z JOK, nowopowstała grupa „Piękni i Niemłodzi” z Jawora, natomiast gwiazdą wieczoru będzie zespół NOCEEBO z Wrocławia, grający rocka z elementami punka i reggae. Początek ich koncertu o godzinie 19. Wieczór zakończą taneczne przeboje w wykonaniu zespołu „Alabama”.

- Prosimy gości odwiedzających nasze Święto, aby korzystali z parkingów przy kościele, ośrodku zdrowia i szkole – mówi Małgorzata Świderska, dyrektor GOK w Paszowicach. – O lokalizacji parkingów będą informowały znaki, a kierować na nie będą strażacy z OSP. Parking przy GOKu i Urzędzie Gminy przeznaczony jest wyłącznie dla gości z zaproszeniami i występujących artystów. Proszę też mieszkańców Paszowic, mających większe podwórka, aby udostępniali je swoim znajomym – i nieznajomym – którzy przyjadą na Święto Pierogów. Ze względu na trwający remont DK 3 przez Paszowice przebiega objazd do Jeleniej Góry i jest duże natężenie ruchu, dlatego też apeluję do kierowców o szczególną ostrożność i rozwagę przy wyborze miejsca do parkowania. Zależy nam, aby Świętu towarzyszyły jedynie pozytywne emocje – dodaje Małgorzata Świderska.