Proste ciasta z jabłkami PDF Drukuj Email
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 13:22

KGW Wiadrów w ramach projektu z programu Działaj Lokalnie X „Jedząc wiadrowskie jabłuszka zarumieni się wnet każda dziewuszka” zorganizowało w czwartek, 17 sierpnia, kolejne warsztaty kulinarne pt. „Poznajemy proste ciasta z jabłkami”.

 

W warsztatach wykorzystane zostały jabłka i gruszki. Uczestnicy zapoznali się z prostymi przepisami na ciasta z tymi owocami. W warsztatach wzięli udział przedstawiciele KGW Wiadrów oraz dzieci, które w dobrych humorach przygotowywały potem dwa ciasta. Najpierw „kruche ciasto z jabłkami”, a potem „czarne ciasto z jabłkami i jeżynami”. Dzieci chętnie zagniatały ciasto i przygotowały jabłkowe nadzienie, a także mieszały składniki drugiego ciasta. Dzień wcześniej na warsztatach robione były sałatki owocowe, które wszystkim tak smakowały, że ponownie postanowiono zrobić fantazyjną sałatkę owocową. Wykorzystano do tego celu jabłka, brzoskwinie, ananasy, jeżyny, owocowe żelki oraz pianki o smaku truskawkowym. Sałatkę owocową wymieszano w misce i polano sokiem z ananasa i z brzoskwiń.

Zarówno dzieci, jak i dorośli uczestnicy warsztatów z radością wykonywali kolejne etapy przygotowywania sałatki owocowej - obierali jabłka, brzoskwinie, ananasy, kroili w kostkę żelki i pianki truskawkowe, które dodali do sałatki owocowej. Zadowoleni byli także podczas kolejnych etapów przy pieczeniu ciast: mieszanie składników, zagniatanie ciasta. A wszystko z niewielką pomocą Dariusza Trybuły, Janiny Lipińskiej, Doroty Horeckiej i pod okiem instruktorki świetlicy Jagody Komnaty. Podczas warsztatów odwiedziła nas także Katarzyna Wojciechowska - doradca z PZD Jawor.

Kolejny udany etap działań w ramach projektu z programu Działaj Lokalnie X - edycja 2017 za nami. W warsztatach uczestniczyła gościnnie i spontanicznie grupa Kreatywnych Miłośników Grobli, którzy realizują projekt pt. „Matki, żony, koleżanki - to jesteśmy My – Groblanki”. Warsztaty sfinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie" X - edycja 2017 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Kaczawskie i Bank Spółdzielczy w Jaworze.

Dariusz Trybuła