Jabłkowe frytki PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 08:35

KGW Wiadrów w ramach projektu z programu Działaj Lokalnie X pn. „Jedząc wiadrowskie jabłuszka zarumieni się wnet każda dziewuszka" zorganizowało w piątek, 21 lipca, warsztaty kulinarne pt. „Pieczemy/smażymy jabłkowe frytki” z pysznych jabłuszek.

 

Do udziału w warsztacie chętnie zaangażowały się dzieci z Wiadrowa, które w dobrych humorach i z radością wykonywały kolejne etapy podczas przygotowywania frytek z jabłek - obierały jabłka i kroiły je w kształtach, jakie same chciały, obtoczyły później w mące kukurydzianej i wrzuciły na rozgrzany tłuszcz we frytkownicy. Wszystko z niewielką pomocą Dariusza Trybuły, Janiny Lipińskiej, Bogusławy Jędrusiak i pod okiem instruktorki świetlicy Jagody Komnaty. Frytki jabłkowe wyszły rewelacyjnie. Posypane zostały cukrem pudrem wymieszanym z cynamonem. Frytki jabłkowe smakiem przypominają racuszki z jabłkami.

Kolejny udany etap działań w ramach projektu z programu Działaj Lokalnie X - edycja 2017 za nami.

Warsztaty sfinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” X - edycja 2017 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Kaczawskie i Bank Spółdzielczy w Jaworze.

Dariusz Trybuła