Kuchenne spotkania PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 08:34

Grupa Kreatywni Miłośnicy Grobli realizuje projekt z programu Działaj Lokalnie pt. „Matki, żony, koleżanki – to jesteśmy My – Groblanki”. Pierwsze warsztaty kulinarne, na których robiłyśmy placek po węgiersku, odbyły się we wtorek, 25 lipca. Warsztaty rozpoczęły się o godzinie 17, a wszyscy rozeszli się najedzeni i zadowoleni dopiero o godzinie 22. Uczestnikom warsztatów tak spodobała się ta forma spędzania czasu, że na drugi dzień – w środę, 26 lipca - zabrali się do robienia tortilli na dziesięć sposobów.

 

Kolejne warsztaty połączone z ogniskiem odbyły się w sobotę, 5 sierpnia, na placu zabaw. Podczas tych warsztatów pieczono ziemniaki i kiełbaski na ognisku. Zostały przygotowane specjalne sosy do ziemniaków i dodatki w formie sałatek do kiełbasek.

W środę, 16 sierpnia, uczestniczyliśmy gościnnie w warsztatach „Przygotowanie sałatek owocowych”, organizowanych przez KGW Wiadrów w świetlicy wiejskiej. Działanie to też jest realizowane w ramach projektu z programu Działaj Lokalnie „Jedząc wiadrowskie jabłuszka zarumieni się wnet każda dziewuszka”. Sałatka owocowa, do której użyte zostały jabłka, gruszki, banany, brzoskwinie, ananasy, borówki i żelki owocowe wyszła wspaniale i smakowała wyśmienicie.

- Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestniczenia w naszych gastronomicznych spotkaniach w Grobli – zaprasza Dorota Horecka, założycielka i liderka grupy Kreatywni Miłośnicy Grobli.