Międzynarodowy tydzień za nami PDF Drukuj Email
poniedziałek, 31 lipca 2017 13:29

Przez tydzień - od 24 do 28 lipca – na terenie gminy Paszowice przebywały trzy studentki – wolontariuszki: Woon Nee Toh z Malezji, Weirui Wang z Chin i Marta Pastanella z Włoch. W tym czasie poprowadziły zajęcia z dziećmi w świetlicach w Pogwizdowie, Sokolej, Bolkowicach, Wiadrowie i Paszowicach w ramach programu praktyk wakacyjnych International Summer Semi-Camps - Międzynarodowy Obóz Letni. Były to przede wszystkim zajęcia z języka angielskiego, ale również warsztaty kulinarne, zajęcia manualne, prezentacje i animacje. Przez cały tydzień dzieci poznawały położenie, kulturę i obyczaje panujące w rodzinnych krajach sudentek. Celem zajęć było zwiększenie motywacji dzieci do nauki języków obcych, wzmocnienie ich wiary we własne możliwości oraz zainteresowanie ich wiedzą o świecie, kulturze i obyczajach.

Zwieńczeniem całotygodniowych zajęć i zabaw z językiem angielskim był słodki poczęstunek przygotowany przez instruktorki świetlic w bibliotece w Sokolej, na który przybyły dzieci biorące udział w projekcie. Na zakończenie gościom podarowano książki o naszym regionie oraz zakładki - upominki przygotowane własnoręcznie przez dzieci jako oznakę uznania i sympatii.

Bardzo serdeczne podziękowania należą się również młodzieży: Marice Diduszko, Alicji Dzitkowskiej i Józkowi Zubrzyckiemu, którzy przez cały tydzień uczestniczyli w zajęciach jako tłumacze. Składamy również podziękowania państwu Dzitkowskim, Górskim oraz Diduszko za okazaną gościnność.