Kaczawski Jarmark Wielkanocny PDF Drukuj Email

W imieniu inicjatorów zorganizowania 2. Kaczawskiego Jarmarku Wielkanocnego pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Tadeusza Draba mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w tej uroczystości.

2. Kaczawski Jarmark Wielkanocny odbędzie się 5 kwietnia 2009 r. w Paszowicach, a jego organizatorami są Gmina Paszowice, Stowarzyszenie Kaczawskie i Gminny Ośrodek Kultury w Paszowicach.

Celem Jarmarku jest szeroko pojęta promocja naszego regionu, zwanego Krainą Wygasłych Wulkanów oraz prezentacja tradycji chrześcijańskiej i dorobku kulturalnego związanego ze świętami Wielkiej Nocy, a także pokazanie nas samych _ mieszkańców Gór i Pogórza Kaczawskiego. Pragniemy również, aby wspólne przeżycie przedświątecznych chwil wpłynęło na zacieśnienie wzajemnych relacji i przyjaźni wśród mieszkańców naszego regionu.

Do aktywnego udziału w organizacji tego wielkiego i wyjątkowego przedsięwzięcia zapraszamy artystów, rękodzielników, rzemieślników, wytwórców produktów lokalnych, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich i zespoły folklorystyczne z naszego regionu, a także szkółkarzy, sadowników, producentów winorośli i kwiatów. Dla uczestników Jarmarku przygotowaliśmy trzy konkursy, do udziału w których serdecznie zapraszamy:
  • Konkurs na Palmę Wielkanocną
  • Konkurs na Stół Wielkanocny
  • Konkurs na baby i inne ciasta wielkanocne
    Zasady udziału w konkursach zawiera osobny regulamin.

Zgłoszenia do udziału w Kaczawskim Jarmarku Wielkanocnym są przyjmowane w Gminnym Ośrodku Kultury w Paszowicach, Paszowice 142, tel. 076 8701113, e-mail gok@paszowice.pl.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału mieszkańców Gór i Pogórza Kaczawskiego.

Program 2. Kaczawskiego Jarmarku Wielkanocnego
    Paszowice, 5 kwietnia 2009 r. godz. 11 - 18
    Teren rekreacyjny przy GOK i świetlica wiejska w Paszowicach
  • wystawa i sprzedaż wyrobów rękodzielniczych,