Trzecia klasa w bibliotece PDF Drukuj Email
środa, 21 października 2020 09:39

We wtorek, 20 października, Bibliotekę Publiczną w Paszowicach odwiedzili uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Paszowicach wraz z paniami Małgorzatą Walczewską i Martą Polińską.

Podczas wizyty dzieci zapoznały się z działami, które znajdują się w Bibliotece, a w szczególności z działem dla dzieci i młodzieży oraz działem lektur i kryminałów. Uczniowie poznali autorów: Jo Nesbo - norweskiego pisarza kryminałów, który od 2007 r. pisze również dla dzieci oraz Grzegorza Kasdebke – polskiego pisarza, autora książek dla dzieci i młodzieży. Dzieci dowiedziały się, dlaczego w Bibliotece książki są poukładane alfabetycznie, co to jest seria i co to jest tom. Po zdobywaniu wiedzy uczniowie uczestniczyli w słodkim konkursie na temat bajkowych postaci, a na zakończenie wzięli udział w zabawie pt. „Czapka krasnoludka”. Czas spędzony w Bibliotece szybko minął, dlatego zakładki do książek dzieci wykonają już w Bibliotece szkolnej pod okiem pani Marty.

Uczniowie klasy trzeciej biorą czynny udział w konkursach, zajęciach i zabawach prowadzonych przez Bibliotekę. Już byli chętni do wzięcia udziału w kolejnych akcjach Biblioteki, w szczególności w powtórce z Nocy Bibliotek. Zapraszamy wszystkie dzieci do odwiedzania Biblioteki i czytania książek.