Siódma klasa w bibliotece PDF Drukuj Email
wtorek, 29 września 2020 11:42

W piątek, 25 września, uczniowie klasy 7 Szkoły Podstawowej w Paszowicach wraz z wychowawczynią Anetą Korybską wzięli udział w godzinnej lekcji bibliotecznej w Bibliotece Publicznej w Paszowicach.

Podczas zajęć młodzi ludzie poznali nowości wydawnicze sfinansowane z dotacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz ze środków własnych. Zapoznali się z zasadami wpisu książek do księgozbioru (pieczątka, nadanie numeru inwentarza i klasyfikacja) oraz własnoręcznie, dokładnie i czytelnie uzupełniali karty książki.

Czas spędzony w bibliotece szybko minął, a uczniowie wykazali się zainteresowaniem i skupieniem. Ćwiczenia w uzupełnieniu kart książek i wpisu książek do księgozbioru przebiegły pomyślnie. - Tak wspaniałych pomocników zapraszam na kolejną lekcję biblioteczną, być może któreś z nich zostanie kiedyś bibliotekarzem – mówi bibliotekarka Dorota Pisulska.