Lekcja w bibliotece PDF Drukuj Email
czwartek, 24 września 2020 10:25

We wtorek, 15 września, Bibliotekę Publiczną w Paszowicach odwiedziły dzieci z klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Paszowicach wraz z wychowawczynią Ewą Czerw.

Podczas wizyty dzieci zapoznały się z biblioteką, w szczególności z działem dla dzieci i młodzieży. Dowiedziały się jak właściwie zachować się w bibliotece, na czym polega praca bibliotekarza oraz o zasadach poszanowania książek zawartych w „Prośbach książki”.

Gdy już uczniowie zdobyli trochę informacji o bibliotece, mogli się wykazać swoją wiedzą na temat bajkowych postaci, biorąc udział w „słodkich zagadkach”, rozwiązywaniu krzyżówki i zadań na temat obchodzenia się z książką. Uczniowie wspaniale odpowiadali na zadane pytania.

Przyszedł czas, by dzieci poznały, że książka ma wiele zastosowań, może służyć również do zabawy ruchowej „czapki krasnoludka”, która przyniosła dzieciom wiele radości.

Na zakończenie zajęć w Bibliotece dzieci własnoręcznie wykonały zakładkę do książki w kształcie misia, zająca, kota i wiele innych. Na drogę powrotną do szkoły otrzymały słodycze i zaproszenie do systematycznego wypożyczania i czytania książek oraz odwiedzania Biblioteki.