Sześciolatki w Filii Biblioteki PDF Drukuj Email
czwartek, 28 listopada 2019 13:33

W środę, 27 listopada, grupa sześciolatków z Gminnego Przedszkola w Wiadrowie wraz z wychowawczyniami Panią Barbarą i Panią Natalią odwiedziły Filię Biblioteki Publicznej w Sokolej. Dzieci zapoznały się ze zbiorami przeznaczonymi dla młodych czytelników oraz z zasadami korzystania z biblioteki.

Uczniowie wysłuchali „próśb książek”, a następnie wykonali wielką księgę, uwzględniając w niej te prośby. Księga ta będzie wisieć w sali sześciolatków, przypominając młodym czytelnikom, jak prawidłowo obchodzić się z książkami. Dzieci spełniły też jedną z próśb książek, a mianowicie samodzielnie wykonały swoją zakładkę do książki. Na zakończenie zajęć cała grupa wzięła udział w zabawie ruchowej do piosenki pt. „Pociąg do książek”. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali drobne upominki przygotowane przez bibliotekę.

Marta Polińska