Wieczorno - nocna akcja w bibliotece PDF Drukuj Email
środa, 09 października 2019 08:05

Biblioteka Publiczna w Paszowicach jest jedną z 1800 bibliotek, które wzięły udział w tegorocznej Nocy Bibliotek pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. W ogólnopolskiej akcji, która odbyła się w nocy z 4 na 5 października br. uczestniczyło szesnaścioro dzieci w w wieku 7 – 14 lat. W godzinach popołudniowych odbyły się zajęcia z wykorzystaniem interaktywnej podłogi, łączącej multimedia z aktywnością ruchową.

Dzieci zapoznały się z możliwościami, jakie dają nam nowoczesne technologie. W trakcie zabaw poznały pakiety FUN – plansze służące do zabaw, np. zbijanie jaj, bieganie po wodzie, rozganianie chmur czy kolorowanie obrazka poprzez bieganie po „magicznym dywanie”. Dużą popularnością cieszyły się rozgrywki drużynowe np. piłka nożna, golf, bilard. Dzieci odegrały krótką scenkę wcielając się w rolę groźnych rekinów i bohaterskich ratowników.

Do szukania wspólnego języka wykorzystano książki od partnerskich wydawnictw i grę karcianą: serię „Poczytaj ze mną”, komiks „Ptyś i Bill” oraz publiczną projekcję filmu dla młodszych dzieci „A właśnie, że dzień, a właśnie, że noc” i flirt poświęcony życiu i twórczości Marka Hłaski dla starszych.

Inną ciekawostką podczas Nocy Bibliotek było budowanie konstrukcji przestrzennych ze słomek Bampów. Podczas zabawy dzieci zaprezentowały „Smaki Życia” czyli stany emocjonalne człowieka, np. smutny – wesoły, słaby – silny, zły – zadowolony itp.

Wszystkim uczestnikom podarowano ekslibrisy – naklejki i zakładki do książek. Tej nocy sen był najmniej istotny, a uczestnicy Nocy radośni i szczęśliwi, choć niewyspani, wrócili do domów.

J.R.