Recytowali najpiękniej PDF Drukuj Email
piątek, 01 marca 2019 13:44

W środę, 27 lutego, w świetlicy w Pogwizdowie prezentowali się uczestnicy Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Ich występy oceniała komisja w składzie Małgorzata Świderska, dyrektor GOK, Jolanta Romanowska, bibliotekarka oraz Dorota Pisulska – animatorka kultury.

Komisja po wysłuchaniu dwudziestu uczestników postanowiła przyznać w kategorii klas 0 – 1 pierwsze miejsce Maciejowi Olaninowi (SP w Paszowicach), drugie Dominikowi Kędzierskiemu (SP w Wiadrowie), a trzecie – Karolinie Szymańskiej (ZSP w Pogwizdowie). Wyróżnienia otrzymali: Adam Kowalski i Anna Grosiak (ZSP w Pogwizdowie) oraz Jakub Adamczyk (SP w Paszowicach).

Natomiast w kategorii klas 2-3 najlepsza okazała się Amelia Zając (SP w Paszowicach), drugie miejsce ex aequo zajęły Oliwia Samól i Katarzyna Hohaus (SP w Paszowicach), a trzecie – Julia Oszczęda (SP w Paszowicach). Wyróżniono recytacje Marii Scholz (ZSP w Pogwizdowie) i Antoniego Jesionka (SP w Wiadrowie). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział, a laureaci – nagrody książkowe.

Natomiast w czwartek, 28 lutego, prezentowali się recytatorzy - uczestnicy eliminacji gminnych XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK.

Komisja po wysłuchaniu dwudziestu uczestników postanowiła przyznać w kategorii „młodsi” (klasy 4 – 6) pierwsze miejsce Amelii Woźniak (ZSP w Pogwizdowie), drugie Łukaszowi Naszkiewiczowi (ZSP w Pogwizdowie), a trzecie – Annie Marciniak (SP w Paszowicach). Wyróżniono Roksanę Gajos i Mateusza Wiśnieckiego (SP w Paszowicach), Weronikę Szymańską i Adriana Majkuta (SP w Wiadrowie) oraz Wiktorię Czachor (ZSP w Pogwizdowie).

W kategorii starszych (klasa 7 i 8 oraz gimnazjum) najlepsza okazała Oliwia Kręcichwost (Gimnazjum), druga była Karolina Mertins (Gimnazjum), a trzecia – Ksenia Duszeńko (SP w Paszowicach). Wyróżniono Natalie Ordę (SP w Wiadrowie)

Podczas eliminacji powiatowych konkursu „PEGAZIK” 6 marca br. w Jaworskim Ośrodku Kultury gminę Paszowice reprezentować będą Amelia Woźniak i Oliwia Kręcichwost.