Przyroda, krajobraz, mieszkańcy… PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 października 2018 14:23

Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych we Wrocławiu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Paszowicach zapraszają do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. „Chełmy w obiektywie”.

Więcej…
 
Patriotycznie, ludowo, kresowo… PDF Drukuj Email
czwartek, 18 października 2018 09:13

W sobotę, 13 października, w Paszowicach wystąpił Polski Narodowy Zespół Pieśni i Tańca LECHICI z Grodna na Białorusi. Kresowi artyści przyjechali do Paszowic na zaproszenie wójta Sebastiana Oszczędy, a koncert był częścią 17. Dolnośląskich Dni Kultury Kresowej organizowanych przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu i Stowarzyszenie Kulturalne Krajobrazy w Legnicy.

Więcej…
 
Pierwsza wizyta w bibliotece PDF Drukuj Email
czwartek, 18 października 2018 09:04

W środę, 17 października br. jedenaścioro dzieci ze Szkoły Podstawowej w Paszowicach wraz z wychowawczynią Haliną Lewens odbyło pierwszą wycieczkę do biblioteki.

Więcej…
 
Lechici w Paszowicach PDF Drukuj Email
poniedziałek, 08 października 2018 08:39

Zespół „Lechici” z Grodna powstał w październiku 1989 r. przy Związku Polaków na Białorusi. Działalność koncertową zaczął już od 1990 r. Założycielem i kierownikiem Zespołu jest p. Regina Zawadzka - doświadczony pedagog, animator kultury polskiej na Białorusi oraz badacz tradycyjnego repertuaru polskiego z okolic Grodna.

Więcej…
 
Czas na granie! PDF Drukuj Email
środa, 03 października 2018 11:00

GMINNY OŚRODEK KULTURY prowadzi jeszcze zapisy dzieci, młodzieży i dorosłych do Ogniska muzycznego na rok szkolny 2018/19.

Nauka gry na: skrzypcach i innych instrumentach strunowych (gitara, wiolonczela), pianino, trąbka.

Zapisy w GOK, tel. 76 870 11 13.

 

 
Kresowe spotkanie PDF Drukuj Email
środa, 03 października 2018 10:56

W środę, 26 września, Bibliotekę Publiczną w Paszowicach odwiedził niezwykły gość - znawca i badacz historii Polski i jej popularyzator, miłośnik Kresów Wschodnich i ich kultury - prof. Stanisław Nicieja. Przyjechał do Paszowic na zaproszenie wójta Sebastiana Oszczędy dzięki zaangażowaniu wielkiego miłośnika Kresów – dr Tadeusza Samborskiego.

Więcej…
 
O Kresach Wschodnich z prof. Nicieją PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 września 2018 10:40

W środę, 26 września, w Bibliotece Publicznej w Paszowicach odbędzie się spotkanie autorskie z prof. Stanisławem Nicieją, autorem książek o Kresach Wschodnich „Kresowa Atlantyda. Historia i mitologia miast kresowych”, w których opisał 200 kresowych miast i miasteczek. Mówi się o nim, że to „adoptowane dziecko Lwowa. O Kresach dawnej Rzeczpospolitej wie wszystko. Kocha je i rozumie. Umie przy tym pisać mądrze, barwnie i z powabem”.

Więcej…
 
Idzie jesień PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 września 2018 12:43

Pierwsze popołudniowe zajęcia w nowym miesiącu dzieci ze świetlicy środowiskowej w Myśliborzu rozpoczęły od pogadanki na temat grzybów. Wybraliśmy się również na spacer do Wąwozu Myśliborskiego, gdzie zbieraliśmy kasztany i liście, żeby zmieniać wystrój świetlicy z letniego na jesienny.

Dorota Chłopek

 

 
Najlepsza Figa z makiem PDF Drukuj Email
środa, 05 września 2018 12:39

Z indykiem, szpinakiem, jarmużem, soczewicą, serem feta, malinami, gruszkami i aronią – to tylko niektóre rodzaje pierogów przygotowane przez gospodynie z Dolnego Śląska i Wielkopolski na tegoroczne Święto Pierogów w Paszowicach. Były też pierogi pełnoziarniste, leśne, a nawet „biedronkowe”. Patronat honorowy nad Świętem objął Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Więcej…
 
Piknik słowny w bibliotece PDF Drukuj Email
środa, 01 sierpnia 2018 08:14

W piątek, 20 lipca, Filia Biblioteki Publicznej w Sokolej uczestniczyła w programie czytelniczym „Domowy. Rodzinne historie o słowach.”

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 75