XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - zapraszamy PDF Drukuj Email
środa, 30 grudnia 2009 12:19


 
W oczekiwaniu na św. Mikołaja PDF Drukuj Email
środa, 09 grudnia 2009 13:53
Tegoroczne spotkanie z św. Mikołajem w Gminnym Ośrodku Kultury w Paszowicach było pełne radości, którą sprawiły nam zabawy i konkursy związane z tą uroczystością.
Na spotkanie, które odbyło się w niedzielę, 6 grudnia o godz. 15 przybyło wiele dzieci wraz z rodzicami. Aby urozmaicić gościom czas oczekiwania na św. Mikołaja, został przygotowany program, który obejmował zadanie dotyczące wiedzy na temat Mikołaja, konkurs „labirynt”, konkurs „rysowania bałwanka z zamkniętymi oczami”, zabawę „karmienie jogurtem”, a także tańce i śpiewanie piosenek.
Więcej…
 
Weekend podróżnika w Dobkowie. PDF Drukuj Email
wtorek, 08 grudnia 2009 14:07
11 i 12 grudnia 2009 (piątek, sobota) zapraszamy wszystkich chętnych do Villi Greta w Dobkowie w Gminie Świerzawa na cykl 3 slajdowisk z różnych krańców świata.

Opowiadać będzie znany polski podróżnik z Krakowa - Jarosław Poniewiera.Więcej…
 
Działają turystycznie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 grudnia 2009 12:49
Wśród placówek wyróżnionych za działalność turystyczną przez Oddział PTTT Ziemi Jaworskiej znalazła się świetlica GOK w Nowej Wsi Wielkiej. Tutaj bowiem od czerwca realizowany jest projekt „Storczykowe Wzgórze – wędrówki szlakiem trzech wąwozów”, który otrzymał dofinansowanie z programu „Szkoły dla Ekorozwoju”.
Więcej…
 
Mikołaj na trampolinie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 grudnia 2009 11:34
Bardzo skoczny Mikołaj przybył w niedzielę, 6 grudnia, do świetlicy w Myśliborzu. I to skoczny w dosłownym tego słowa znaczeniu, bo… skaczący na trampolinie.
Nie tylko Mikołaj był skoczny tego dnia, lecz przede wszystkim dzieci, które dały brawurowy popis umiejętności akrobatycznych i aktorskich w widowisku „Piraci z Karaibów”. Gorące brawa towarzyszyły skokom na trampolinie, saltom, skokom przez obręcz i innym figurom akrobatycznym w wykonaniu młodych artystów.
Więcej…
 
XV Konkurs Fotograficzny "Chełmy w Obiektywie" PDF Drukuj Email
środa, 02 grudnia 2009 11:18
XV konkurs fotograficzny  "Chełmy w Obiektywie" został rozstrzygnięty. Komisja w składzie: Michał Makowski, gł. specjalista Karkonoskiego Parku Narodowego – przewodniczący, Małgorzata Świderska (GOK Paszowice), Edward Wiśniewski (DZPK Wrocław), Mariusz Foryś (Starostwo Powiatowe w Jaworze) po obejrzeniu 37 prac przyznała nagrody: 

Więcej >>

 
Ścieżka edukacyjna na grodzisko otwarta PDF Drukuj Email
środa, 04 listopada 2009 08:16
Chcieli, aby ich wieś – Bolkowice w gminie Paszowice, mogła zaistnieć. I stworzyli ścieżkę edukacyjną wiodącą do pobliskiego wczesnośredniowiecznego grodziska. To druga taka powstała w województwie dolnośląskim. A w uroczystym jej otwarciu (sobota, 24 października) wzięli udział nie tylko jej pomysłodawcy i wykonawcy, ale także młodzież szkolna, pasjonaci historii, a również nasza reporterka Jolanta Czaplicka.


 
Fotokonkurs "CHEŁMY w Obiektywie" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 listopada 2009 13:31
Trwa XV edycja konkursu fotograficznego "CHEŁMY w Obiektywie". Termin nadsyłania prac mija 20 listopada.

(więcej w regulaminie...)
 
Święto Ognia PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 października 2009 13:03
W sobotę, 24 października, jednym ciosem siekiery prof. Krzysztof Jaworski z Uniwersytetu Wrocławskiego otworzył ścieżkę dydaktyczną „Grodzisko Gniewków - Bolkowice”. Uroczystość poprzedziło „Święto Ognia”, czyli warsztaty artystyczne i rękodzielnicze w Gospodarstwie Agroturystycznym „Cicha Bartna” w Bolkowicach.

Więcej…
 
Otwarcie ścieżki dydaktycznej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 października 2009 09:57
Serdecznie zapraszamy

na otwarcie ścieżki dydaktycznej
„Grodzisko Gniewków - Bolkowice”,
które odbędzie się 24 października 2009 r. w Bolkowicach
(Gospodarstwo Agroturystyczne „Cicha Bartna”, Bolkowice 6)
Rada Sołecka Wsi Bolkowice

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia71727374757677następnaostatnia»

Strona 75 z 77