Minęły wakacje PDF Drukuj Email
czwartek, 16 września 2010 13:33
W ramach wakacji, które niestety dobiegły już końca, Gminny Ośrodek Kultury w Paszowicach przygotował dla dzieci zajęcia kulturalno-rozrywkowe, sportowo-rekreacyjne, i edukacyjne w świetlicach środowiskowych w Paszowicach, Bolkowicach, Kwietnikach, Pogwizdowie, Nowej Wsi Wielkiej, Jakuszowej i Myśliborzu oraz w bibliotekach w Sokolej i Paszowicach.
Dzieci miały okazję uczestniczyć w wycieczkach pieszych: w rajdzie na Bazaltową Górę w Paszowicach, (zorganizowanym przez PTTK Jawor w ramach XV Turystycznego Lata „Bezpieczne Wakacje’2010” pod przewodnictwem Pana Leszka Drabczyka i innych opiekunów), na „Słoneczną Polanę” w Myśliborzu, a także w wycieczce trzydniowej do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa w Myśliborzu, gdzie miały okazję wziąć udział w ciekawych warsztatach. Pierwszego dnia na „Słonecznej Polanie” dzieci, malowały obrazy związane z przyrodą. Drugiego dnia zorganizowano dla grupy rajd przez Wąwóz Myśliborski. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy i wyposażeni w mapy oraz inne przybory niezbędne do rozwiązywania napotkanych po drodze zadań. Zawodnicy musieli najpierw znaleźć ukryte zadania, a potem je rozwiązać. W rajdzie nie było ani wygranych, ani przegranych. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, a pamiątkowe upominki otrzymali wszyscy. Po obiedzie dzieci miały okazję dowiedzieć się, jakie zwierzęta żyją na terenie Parku Krajobrazowego CHEŁMY, poprzez udział w zajęciach w mini muzeum w CEEiK. Trzeciego dnia dzieci uczyły się pozyskiwać papier czerpany. Każdy miał okazję zrobić własną kartkę papieru, którą później mógł pomalować i zabrać do domu. Po zajęciach każdego dnia dzieci wraz z opiekunami grały w karty, siatkówkę, „sztandary”, „ziemniaka”, „figury”, „wygibajtusa”, i wiele innych gier. Śniadania i kolacje dzieci przygotowywały sobie same w schronisku, co było dla nich lekcją nauki samodzielności.
Prócz tych wycieczek, w zależności od pogody, dzieci aktywnie spędzały czas na basenie OSiR w Jaworze i MGOKSiR w Bolkowie.
Czynny udział brały również w zajęciach świetlicowych, tzn. wykonywały prace plastyczne, uczestniczyły w różnych zawodach i grach plenerowych, w zabawach tanecznych a także pomagały w przygotowaniach do uroczystości 3. Święta Pierogów, organizowanej przez Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Paszowicach. 
3. Święto Pierogów PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 września 2010 08:01

alt

Ponad dziesięć tysięcy pierogów okazało się zbyt małą ilością, aby zaspokoić apetyty dolnoślązaków, którzy tłumnie zjechali do Paszowic na trzecie już Święto Pierogów.
Więcej…
 
Projekty ocenione na "tak" PDF Drukuj Email
piątek, 23 lipca 2010 08:29

W dniu 8 lipca w Wądrożu Wielkim odbyło się posiedzenie Rady Stowarzyszenia „LGD Partnerstwo Kaczawskie”. Podczas posiedzenia Rada Stowarzyszenia dokonała oceny wniosków w ramach programu Leader do działań „Małe projekty”.

Więcej…
 
Święto Prawdziwka PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 lipca 2010 13:10

 

Święto Prawdziwka
Wprawdzie główny punkt programu zorganizowanego w sobotę, 17 lipca, Święta Prawdziwka, czyli grzybobranie nie został zrealizowany, a i aura, kropiąc deszczem i sypiąc gradem też jakby nie sprzyjała organizatorom, to mimo tych przeciwności uczestnicy Święta Prawdziwka bawili się doskonale.
Więcej…
 
Wakacje bez nudy PDF Drukuj Email
piątek, 16 lipca 2010 15:20
Trwają wakacyjne zajęcia w świetlicy w Pogwizdowie. Opowiada o nich instruktor Dorota Pisulska:
- Już cztery razy wybraliśmy sie na basen do Bolkowa. W trakcie wycieczek zorganizowałam zabawy i gry takie jak zwiadowca, skojarzenia, szachownica i wiele innych.
Więcej…
 
Letnie smyczkowanie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 28 czerwca 2010 11:32
W sobotę, 26 czerwca, do świetlicy w Paszowicach na koncert pt. „Letnie smyczkowanie” zaprosił pan Tadeusz Wachowski z uczniami. W ich gronie byli najlepsi uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Bolesławcu oraz z Ogniska Muzycznego im. Zarębskiego w Jaworze.
Więcej…
 
Ognisko w Sokolej PDF Drukuj Email
wtorek, 22 czerwca 2010 10:57
Rada Sołecka wspólnie z Biblioteką w Sokolej organizuje ognisko rozpoczynające wakacje 2010. Ognisko odbędzie się na placu zabaw w Sokolej dnia 25.06.2010 o godzinie 16.00. w programie :
  • gry i zabawy dla dzieci
  • wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku
Serdecznie zapraszamy do zabawy razem z nami.
 
Wakacje 2010 PDF Drukuj Email
wtorek, 22 czerwca 2010 07:52
Gminny Ośrodek Kultury w Paszowicach zaprasza na WAKACJE’2010 28 czerwca - 31 sierpnia 2010 r.

w programie: Wycieczki piesze i rowerowe po Pogórzu Kaczawskim, Wyjścia na basen, „Zrób To Sam(a)”, czyli sztuka, Wyjazd z noclegami na zajęcia w CEEiK w Myśliborzu, Gry i zabawy w Świetlicach i Bibliotekach

Zapisy i bliższe informacje
w GOK i Świetlicach

Zapraszamy!!!
 
Świetlica jak nowa PDF Drukuj Email
poniedziałek, 31 maja 2010 13:52
Zabawa taneczna zorganizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Pogwizdów zainaugurowała w sobotę, 29 maja, funkcjonowanie po remoncie świetlicy wiejskiej. Tym samym zakończył się pierwszy etap realizacji większego zadania pn. „Remont świetlicy wiejskiej w Pogwizdowie oraz zmiana sposobu użytkowania budynku nr 2 Szkoły Podstawowej na schronisko młodzieżowe wraz z budową łącznika”. Inwestorem był Gminny Ośrodek Kultury w Paszowicach, a środki pochodziły w budżetu gminy Paszowice oraz z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 w ramach działania Odnowa i Rozwój Wsi.
Więcej…
 
Dzień Dziecka w Zębowicach PDF Drukuj Email
poniedziałek, 31 maja 2010 11:21
W sobotę, 29 maja, na boisku we wsi Zębowice zorganizowano festyn z okazji „Dnia Dziecka”. Impreza prowadzona przez zespół muzyczny GAMBIT – Bogdan Ryś i Henryk Buczak - rozpoczęła się o godz. 16.00. Podczas festynu dzieci brały czynny udział w zabawach, które przygotowały dla nich pracownice Gminnego Ośrodka Kultury w Paszowicach: Jolanta Romanowska i Anna Gawrońska.
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia7172737475767778następnaostatnia»

Strona 74 z 78