Szlakiem Trzech Wąwozów PDF Drukuj Email
wtorek, 27 kwietnia 2010 11:27
Rajd pieszy ścieżką edukacyjną „Szlak Trzech Wąwozów” zakończył trwający od prawie roku projekt Gminnego Ośrodka Kultury w Paszowicach i Świetlicy w Nowej Wsi Wielkiej „Storczykowe Wzgórze”.
Ponad siedemdziesiąt osób wyruszyło Szlakiem Trzech Wąwozów w sobotę, 24 kwietnia, spod świetlicy w Nowej Wsi Wielkiej w kierunku rezerwatu „Wąwóz Lipa”. Na starcie rajdu przywitała ich sołtys Marianna Kumik oraz instruktor Sabina Kupiec. Zostali zaopatrzeni w mapę szlaku i folder opisujący to, co mogą zobaczyć i kogo spotkać po drodze. W wyprawie uczestniczyły nie tylko dzieci z terenu gminy Paszowice, ale również z Jawora i okolic. Najmłodsza uczestniczka – Ola Foryś lat 2,5 – część szlaku przeszła na plecach swojego taty, Mariusza Forysia. Wędrówka malowniczym wąwozem dostarczyła dzieciom wielu wrażeń, mimo że salamandry się ukryły pod kamieniami, a muflony schowały za drzewami. I choć strudzeni wędrówką, to chętnie wzięli udział w konkursach i zabawach, przygotowanych przez gospodarzy.
Więcej…
 
Ścieżka edukacyjna "Szlak Trzech Wąwozów" PDF Drukuj Email
wtorek, 27 kwietnia 2010 11:20

Gminny Ośrodek Kultury w Paszowicach właśnie zakończył prace przy Szlaku Trzech Wąwozów – ścieżce edukacyjnej o długości ok. 10 km, która rozpoczyna się przy świetlicy w Nowej Wsi Wielkiej. A oto kilka informacji na temat najbardziej interesujących fragmentów tego szlaku:
Więcej…
 
3. Kaczawski Jarmark Wielkanocny PDF Drukuj Email
wtorek, 30 marca 2010 07:35
Prawie pięćdziesięciu wystawców z powiatu jaworskiego, złotoryjskiego, rawickiego i wrocławskiego, tłumy zwiedzających i – przede wszystkim – kupujących, ludowe zespoły prezentujące zwyczaje wielkanocne i… wygrywające na scenie skoczne melodie: tak było w ostatnią niedzielę, 28 marca, na 3. Kaczawskim Jarmarku Wielkanocnym.
Więcej…
 
Polsko – czeska współpraca PDF Drukuj Email
czwartek, 25 marca 2010 14:34
Pieśnią niewolników z opery „Nabucco” Giuseppe Verdiego zakończył się w niedziele, 21 marca, koncert Chóru Kościelnego z Rapotina w Czechach, który wystąpił w kościele pw. Świętej Trójcy w Paszowicach na zaproszenie proboszcza Tadeusza Wnęka i wójta Henryka Hawrylewicza.
Więcej…
 
Z ostatniej chwili… PDF Drukuj Email
czwartek, 11 marca 2010 08:25
Anna Bień, uczennica szóstej klasy Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Pogwizdowie, wygrała eliminacje powiatowe XV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK i tym samym będzie reprezentować powiat jaworski podczas finału konkursu w Kłodzku. Ania recytowała wiersz Adama Asnyka „Raz mi…” a jej opiekunem artystycznym jest Anna Stachura.

GRATULUJEMY!!!

 
Wyniki Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK PDF Drukuj Email
piątek, 05 marca 2010 14:47
W dniach 4 – 5 marca 2010 r. w Paszowicach przeprowadzono eliminacje gminne XV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK i Gminny Konkurs Recytatorski

Komisja w składzie:
Anna Gawrońska filolog słowiański
Jolanta Romanowska bibliotekarz GOK Paszowice
Małgorzata Świderska dyrektor GOK Paszowice

po wysłuchaniu 33 uczestników postanowiła przyznać:

Więcej…
 
3. Kaczawski Jarmark Wielkanocny PDF Drukuj Email
wtorek, 02 marca 2010 10:42
W imieniu inicjatorów zorganizowania 3. Kaczawskiego Jarmarku Wielkanocnego pod honorowym patronatem Starosty Jaworskiego Stanisława Laskowskiego mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w tej uroczystości. 3. Kaczawski Jarmark Wielkanocny odbędzie się 28 marca 2010 r. w Paszowicach, a jego organizatorami są Gmina Paszowice, Gminny Ośrodek Kultury w Paszowicach i Stowarzyszenie LGD Partnerstwo Kaczawskie

więcej informacji


 
Jak minęły ferie? PDF Drukuj Email
czwartek, 25 lutego 2010 12:34
W ramach tegorocznych ferii w świetlicach i bibliotekach działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Paszowicach (w Sokolej, Myśliborzu, Nowej Wsi Wielkiej, Pogwizdowie, Jakuszowej, Kwietnikach, Bolkowicach i Paszowicach) przygotowano dla dzieci warsztaty rozwijające umiejętności manualne, gry i zabawy zręcznościowe zwiększające sprawność fizyczną, konkursy oraz zabawy taneczne.
Więcej…
 
Ferie zimowe w GOK-u PDF Drukuj Email
środa, 27 stycznia 2010 08:52
Gminny Ośrodek Kultury w Paszowicach zaprasza wszystkie dzieci oraz młodzież z terenu gminy do korzystania z propozycji i zajęć, które na czas ferii zimowych przygotowały Świetlice wiejskie.
 
Więcej…
 
Zimowe granie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 stycznia 2010 10:40
5113 zł zebrał Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Paszowice. To zasługa trzydziestu wolontariuszy, którzy w niedzielę, 10 stycznia, mimo padającego cały czas śniegu od samego rana kwestowali we wszystkich miejscowościach gminy, a także samorządów uczniowskich, nauczycieli oraz wszystkich, którzy aktywnie pomagali w organizacji 18. Finału WOŚP.
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia71727374757677następnaostatnia»

Strona 74 z 77