Spotkanie przy ognisku PDF Drukuj Email
wtorek, 07 czerwca 2011 11:15

Choć pogoda w niedzielę, 5 czerwca, była w przysłowiową kratkę: słońce świeciło na przemian z drobnym deszczem i grzmotami, to na placu przy świetlicy wiejskiej w Jakuszowej odbyło się tradycyjne spotkanie z okazji Dnia Dziecka.

Więcej…
 
Spotkanie z książką PDF Drukuj Email
wtorek, 07 czerwca 2011 09:27

W słoneczny piątkowy poranek, 3 czerwca, grupa 5 i 6 - latków z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Wiadrowie pod opieką Joanny Baran i Iwony Maturskiej, wybrała się na wycieczkę do Filii biblioteki w Sokolej.

Więcej…
 
Kraina Wygasłych Wulkanów okiem kamery PDF Drukuj Email
wtorek, 31 maja 2011 10:27

 

Ekip filmowa zaangażowana przez Stowarzyszenie LGD Partnerstwo Kaczawskie wyruszyła z kamerą w teren, aby zebrać materiał do filmu reklamowego o Krainie Wygasłych Wulkanów. Swoje pierwsze kroki postawiła w gminie Paszowice.
Więcej…
 
Tak się bawią w Zębowicach! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 maja 2011 14:23

Wesoło i skocznie - tak właśnie było w niedzielę, 29 maja, na boisku sportowym w Zębowicach podczas kolejnego już festynu z okazji Dnia Dziecka. Dla mieszkańców wsi przygotowali go miejscowi radni wraz z radą sołecką, a dokładnie Dorota i Andrzej Magoniowie, Zbigniew Zdebiak, Andrzej Skrzypek, Jarosław Skowron oraz Krystyna i Marek Wójcikowie.

Więcej…
 
O Jarmarku Wielkanocnym w Tygodniku NIEDZIELA PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 maja 2011 08:17
Obszerną relację z Jarmarku Wielkanocnego zamieścił Tygodnik Katolicki NIEDZIELA, również w wydaniu internetowym, zachęcając do lektury już na pierwszej stronie:
http://www.niedziela.pl/rocznik.php?r=ed&ed=edlg&cz=doczytania


Zapraszamy do czytania całego artykułu:
http://www.niedziela.pl/artykul_w_niedzieli.php?doc=ed201119&nr=20
 
W zdrowym ciele... PDF Drukuj Email
wtorek, 17 maja 2011 14:51

Aerobik to system treningu opartego na intensywnej wymianie tlenowej, opracowany przez Kennetha Coopera, konsultanta programu sprawnościowego amerykańskich kosmonautów. Taki właśnie sposób na poprawę zarówno kondycji fizycznej, jak i wyglądu wybrały mieszkanki Nowej Wsi Wielkiej i Nowej Wsi Małej. Co poniedziałek spotykają się w świetlicy, aby ćwiczyć w rytm muzyki pod okiem fachowej instruktorki. A efekty ponoć już widać…
alt alt

 
Mozaika sportowa w Rapotinie (Czechy) PDF Drukuj Email
środa, 04 maja 2011 11:40

 

Prezentacja systemów oświatowych, rozgrywki sportowe, palenie czarownic i koncert chóru – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano dla mieszkańców gminy Paszowice podczas kolejnej wizyty w Rapotinie (Czechy), która odbyła się w ostatni weekend (29 kwietnia - 1 maja 2011 r.)
Więcej…
 
Polsko - czeska mozaika PDF Drukuj Email
piątek, 29 kwietnia 2011 15:21
alt
W dniach 29 kwietnia - 1 maja 2011 w Rapotinie (Czechy) odbędzie sie kolejne juz spotkanie mieszkańców gmin Paszowice i Rapotin w ramach wspólnego projektu "Poslko - czeska mozaika. Umacnianie tradycji i wspólpracy gmin Paszowice i Rapotin".
http://www.legnica.fm/index.php/fakty/5940-polsko-czeska-mozaika-na-sportowo-z-akcentem-beatyfikacyjnym
Więcej…
 
4. Kaczawski Jarmark Wielkanocny PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 kwietnia 2011 13:37

Smaki i kolory Wielkanocy

 

Wiosennie, kolorowo i świątecznie było na czwartym już Kaczawskim Jarmarku Wielkanocnym, który rozłożył swoje kramy w ostatnią niedzielę, 17 kwietnia, w Paszowicach przy Gminnym Ośrodku Kultury i w świetlicy wiejskiej. Uczestniczyło w nim prawie pięćdziesięciu wystawców z terenu Gór i Pogórza Kaczawskiego, czyli powiatu jaworskiego, złotoryjskiego i legnickiego oraz sąsiednich.
O tym, co działo się podcza Jarmarku posłuchaj tutaj:

http://www.legnica.fm/index.php/kosciol/5850-kraszanki-z-droga-krzyzowa

http://www.legnica.fm/index.php/fakty/5849-rowerem-po-dolnym-slasku

http://www.legnica.fm/index.php/fakty/5837-smak-wielkiej-nocy
Więcej…
 
Wędrowanie po wąwozach PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 kwietnia 2011 11:20

W sobotę, 9 kwietnia, „Szlakiem Trzech Wąwozów” wyruszyła prawie pięćdziesięcioosobowa grupa dzieci wraz z instruktorkami ze świetlic GOK: Martą Fajkiel, Haliną Górską z mężem Januszem, Danielą Dul, Sabiną Kupiec, dyrektor Małgorzatą Świderską, nauczycielką Małgorzatą Gontek i mamą Anną Ordą. Trasę rajdu poprowadzono – ze względu na wiek uczestników, z których najmłodszy miał 4 lata - krótszą pętlą szlaku, biegnącą przez rezerwat Wąwóz Lipa.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia7172737475767778następnaostatnia»

Strona 71 z 78