Laureaci "Pegazika" PDF Drukuj Email
czwartek, 09 marca 2017 16:04

Przez dwa dni, 8 i 9 marca, w świetlic w Pogwizdowie prezentowali się recytatorzy - uczestnicy eliminacji gminnych XXII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK oraz Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Ich występy oceniała komisja w składzie Małgorzata Świderska, dyrektor GOK w Paszowicach, Jolanta Romanowska i Halina Górska – bibliotekarki oraz Kalina Nowakowska i Dorota Pisulska – animatorki kultury.

Więcej…
 
Jarmark się zbliża PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 marca 2017 10:23

Wójt gminy Paszowice Sebastian Oszczęda zaprasza wystawców do udziału w dziesiątym Kaczawskim Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się 9 kwietnia, w Niedzielę Palmową, w Paszowicach.

Więcej…
 
Kreatywne warsztaty z „zimną porcelaną” PDF Drukuj Email
piątek, 03 marca 2017 11:57

Biblioteka Publiczna w Paszowicach zaprasza w piątek, 10 marca, o godz.16 na warsztaty z „zimnej” masy porcelanowej.

Więcej…
 
Strona Gminy Paszowice nie działa! PDF Drukuj Email
czwartek, 02 marca 2017 09:22

Z przykrością informujemy, że strona internetowa Gminy Paszowice na skutek ataku hakerskiego NIE DZIAŁA. Przywracanie funkcjonowania strony potrwa około miesiąca. Do tego czasu aktualności z Gminy Paszowice proszę szukać na profilu Gminy na FACEBOOKU:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100014495012916&fref=ts

Za utrudnienia przepraszamy!

 
Ferie za nami PDF Drukuj Email
czwartek, 02 marca 2017 08:59

Ferie, ferie i po feriach. Zarówno dzieci mieszkające w Nowej Wsi Wielkiej, jak i dzieci odwiedzające swoich bliskich chętnie odwiedzały świetlicę wiejską i uczestniczyły w zajęciach.

Więcej…
 
Wiosna idzie… PDF Drukuj Email
czwartek, 02 marca 2017 08:58

W minionym tygodniu pojawiły się pierwsze promienie słońca, które zachęciły dzieci w świetlicy w Myśliborzu do aktywnego uczestnictwa w zajęciach rozbudzających wrażliwość na piękno przyrody podczas budzącej się do życia wiosny.

Więcej…
 
Na lodowisku fajnie jest... PDF Drukuj Email
czwartek, 23 lutego 2017 09:09

We wtorek, 21 lutego br. grupa młodzieży z Gminnego Ośrodka Kultury w Paszowicach pod opieką Doroty Pisulskiej, Kaliny Nowakowskiej i Haliny Górskiej udała się szynobusem do Świdnicy, by korzystać z zimowej atrakcji, a mianowicie lodowiska.

Więcej…
 
Teatralna sałatka PDF Drukuj Email
czwartek, 23 lutego 2017 09:07

W poniedziałek, 20 lutego, do świetlicy w Pogwizdowie przybyło około pięćdziesięciiorga dzieci z całej gminy na spektakl Teatru Art-Re z Krakowa pt. „Pchła Krętaczka”. Było to przedstawienie z morałem, wesołe, pełne humoru i zwrotów akcji, będące adaptacją wiersza Jana Brzechwy pt. „Pchła Szachrajka".

Więcej…
 
Motanki i Słowianka PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 lutego 2017 11:30

Czwartkowe spotkanie z dzieciakami w paszowickiej świetlicy upłynęło pod znakiem motanek - tradycyjnych lalek słowiańskich. Robione są one bez szycia, ze szmatek jakie tylko mamy pod ręką - choć najlepiej bawełnianych czy z lnu - zdobione raczej niewyszukanie, więc wykonanie ich nie nastręcza problemów. Dzieciaki z zapałem robiły swoje motanki - zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Warsztaty poprowadziła instruktorka Kalina Nowakowska.

Więcej…
 
Walentynki z Halinką Kiepską PDF Drukuj Email
piątek, 17 lutego 2017 09:23

Marzena Kipiel-Sztuka, aktorka teatralna i filmowa była gościem specjalnym spotkanie, na które została zaproszona przez Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Paszowicach. Na spotkanie autorskie we wtorek, 14 lutego, do biblioteki w Paszowicach przybyło ponad 60 osób. Popołudnie z główną bohaterką przebiegło w miłej atmosferze, zadawano wiele pytań dotyczących zarówno serialu, jak i życia prywatnego aktorki. Na zakończenie spotkania ustawiła się kolejka po autografy i wspólne zdjęcia z serialową Halinką.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 60