Konkurs na najsmaczniejsze słodkości z jabłkami PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 08:36

Koło Gospodyń Wiejskich w Wiadrowie ramach projektu „Jedząc wiadrowskie jabłuszka zarumieni się wnet każda dziewuszka” zaprasza mieszkańców sołectwa Wiadrów do udziału w konkursie na najsmaczniejsze słodkości z jabłkami. Zgłoszenia do 31 sierpnia 2017 r.

Więcej…
 
Jabłkowe frytki PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 08:35

KGW Wiadrów w ramach projektu z programu Działaj Lokalnie X pn. „Jedząc wiadrowskie jabłuszka zarumieni się wnet każda dziewuszka" zorganizowało w piątek, 21 lipca, warsztaty kulinarne pt. „Pieczemy/smażymy jabłkowe frytki” z pysznych jabłuszek.

Więcej…
 
Kuchenne spotkania PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 08:34

Grupa Kreatywni Miłośnicy Grobli realizuje projekt z programu Działaj Lokalnie pt. „Matki, żony, koleżanki – to jesteśmy My – Groblanki”. Pierwsze warsztaty kulinarne, na których robiłyśmy placek po węgiersku, odbyły się we wtorek, 25 lipca. Warsztaty rozpoczęły się o godzinie 17, a wszyscy rozeszli się najedzeni i zadowoleni dopiero o godzinie 22. Uczestnikom warsztatów tak spodobała się ta forma spędzania czasu, że na drugi dzień – w środę, 26 lipca - zabrali się do robienia tortilli na dziesięć sposobów.

Więcej…
 
Sąsiedzka niespodzianka PDF Drukuj Email
piątek, 11 sierpnia 2017 13:48
Dzieci ze świetlicy w Kwietnikach nieoczekiwanie  zostały obdarowane wspaniałym prezentem w postaci słodyczy i balonów. Sponsorami tego kosza smakowitości  byli sąsiedzi państwo Zagrodzcy.
Więcej…
 
Seans z Minionkami PDF Drukuj Email
piątek, 11 sierpnia 2017 08:43

W minioną środę dzieci ze świetlic w Bolkowicach, Myśliborzu, Paszowicach i Sokolej wraz z instruktorkami – Urszulą Figlewicz, Ingą Matułą, Haliną Górską i Kaliną Nowakowską udały się na seans filmowy do legnickiego kina „Helios”.

Więcej…
 
Konkursy "pierogowe" PDF Drukuj Email
czwartek, 10 sierpnia 2017 08:31

Regulamin konkursów organizowanych

podczas 10. Święta Pierogów w Paszowicach 3 września 2017 r.

Więcej…
 
Święto Pierogów – wystawcy oczekiwani PDF Drukuj Email
czwartek, 10 sierpnia 2017 08:29

Wielkimi krokami zbliża się największa impreza w gminie Paszowice - Święto Pierogów. W tym roku odbędzie się ono 3 września na terenie rekreacyjnym przy Gminnym Ośrodku Kultury. Patronat nad Świętem Pierogów objął Krzysztof Jurgiel, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Więcej…
 
Ruszył nabór wniosków PDF Drukuj Email
piątek, 04 sierpnia 2017 11:13

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” informuje, że dnia 3 sierpnia 2017r. został ogłoszony nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, na przedsięwzięcia:

Więcej…
 
Wodne harce PDF Drukuj Email
czwartek, 03 sierpnia 2017 14:50

W środę, drugiego sierpnia, grupa dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Paszowicach, uczęszczająca na zajęcia w świetlicach w Pogwizdowie, Sokolej, Bolkowicach i Paszowicach wyruszyła szynobusem do Strzegomia na basen.

Więcej…
 
Międzynarodowy tydzień za nami PDF Drukuj Email
poniedziałek, 31 lipca 2017 13:29

Przez tydzień - od 24 do 28 lipca – na terenie gminy Paszowice przebywały trzy studentki – wolontariuszki: Woon Nee Toh z Malezji, Weirui Wang z Chin i Marta Pastanella z Włoch. W tym czasie poprowadziły zajęcia z dziećmi w świetlicach w Pogwizdowie, Sokolej, Bolkowicach, Wiadrowie i Paszowicach w ramach programu praktyk wakacyjnych International Summer Semi-Camps - Międzynarodowy Obóz Letni. Były to przede wszystkim zajęcia z języka angielskiego, ale również warsztaty kulinarne, zajęcia manualne, prezentacje i animacje. Przez cały tydzień dzieci poznawały położenie, kulturę i obyczaje panujące w rodzinnych krajach sudentek. Celem zajęć było zwiększenie motywacji dzieci do nauki języków obcych, wzmocnienie ich wiary we własne możliwości oraz zainteresowanie ich wiedzą o świecie, kulturze i obyczajach.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 65