XIX FINAŁ WOŚP PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 stycznia 2011 13:47

 

Prawie 7 tysięcy złotych zebrał Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Paszowice. To zasługa trzydziestu wolontariuszy, którzy w niedzielę, 9 stycznia, od samego rana kwestowali we wszystkich miejscowościach gminy, a także samorządów uczniowskich, nauczycieli oraz wszystkich, którzy aktywnie pomagali w organizacji 19. Finału WOŚP.
Więcej…
 
Konkurs Fotograficzny - wyniki PDF Drukuj Email
piątek, 03 grudnia 2010 15:27

O konkursie w Radio PLUS:
http://www.legnica.fm/index.php/kultura/4575-16-konkurs-chelmy-w-obiektywie-rozstrzygniety

Paszowice, 01 grudnia 2010 r.

 

PROTOKÓŁ

z posiedzenia komisji konkursowej XVI Konkursu Fotograficznego CHEŁMY W OBIEKTYWIE

 

Więcej…
 
Polsko - czeska mozaika na półmetku PDF Drukuj Email
wtorek, 16 listopada 2010 11:02
alt
Relacja radiowa Jolanty Czaplickiej z wizyty w Rapotinie tutaj:
http://www.legnica.fm/index.php/kultura/4231-paszowice-w-rapotinie-i-marcinskie-gody
http://www.legnica.fm/index.php/kosciol/4247-mozaika-szklana-i-czeska-msza-swietomarcinska

alt

 
Mozaika szklana PDF Drukuj Email
poniedziałek, 08 listopada 2010 15:06

 

Korowód przebierańców, wystawa szkła i kryształów, degustacja pieczonych gęsi i próbowanie młodego wina – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na mieszkańców gminy Paszowice podczas kolejnej wizyty w Rapotinie.
Więcej…
 
Dotacje na zakup książek PDF Drukuj Email
czwartek, 21 października 2010 14:16

 

W tym roku w ramach Programu Operacyjnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Promocja Czytelnictwa – zakup nowości wydawniczych dla bibliotek” Biblioteka Publiczna wraz z Filią w Sokolej otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych w wysokości 2.100 zł. Zakupiono pozycje książkowe z literatury sensacyjnej, fantastycznej, kryminalnej, romanse, horrory oraz literaturę dla dzieci i młodzieży.
Więcej…
 
Teleturniej w bibliotece PDF Drukuj Email
wtorek, 19 października 2010 14:19

 

W piątek, 15 października, w Bibliotece Publicznej w Paszowicach w godzinach popołudniowych odbył się teleturniej pt. „Kocham Cię Polsko”. Inspiracją do zorganizowania teleturnieju był program telewizyjny o tym samym tytule, a same zajęcia były częścią programu Fundacji ORANGE „Akademia Orange dla Bibliotek”, w którym uczestniczy Biblioteka Publiczna w Paszowicach i jej Filia w Sokolej. W ramach projektu biblioteki otrzymały wsparcie finansowe z Fundacji w wysokości 3357,80 zł. Dotacja została wykorzystana na zapewnienie bezpłatnego dostępu do Internetu i zwiększenie jego przepustowości w placówce głównej i filii.
Więcej…
 
"Chuligani" PDF Drukuj Email
czwartek, 30 września 2010 12:20

Grupa taneczna CHULIGANI to - wbrew nazwie - dziewczęcy zespół tańca nowoczesnego z Gminnego Ośrodka Kultury w Paszowicach.

Więcej…
 
Polsko - Czeska Mozaika PDF Drukuj Email
wtorek, 28 września 2010 11:30
alt

 

SPORT BEZ GRANIC – pod takim hasłem w sobotę i niedzielę 25 i 26 września odbył się cykl imprez sportowo – rekreacyjnych, realizowanych wspólnie z gminą Rapotin (Czechy) w ramach projektu „Polsko – czeska mozaika. Umacnianie tradycji i współpracy gmin Paszowice i Rapotin”.
Więcej…
 
Minęły wakacje PDF Drukuj Email
czwartek, 16 września 2010 13:33
W ramach wakacji, które niestety dobiegły już końca, Gminny Ośrodek Kultury w Paszowicach przygotował dla dzieci zajęcia kulturalno-rozrywkowe, sportowo-rekreacyjne, i edukacyjne w świetlicach środowiskowych w Paszowicach, Bolkowicach, Kwietnikach, Pogwizdowie, Nowej Wsi Wielkiej, Jakuszowej i Myśliborzu oraz w bibliotekach w Sokolej i Paszowicach.
Dzieci miały okazję uczestniczyć w wycieczkach pieszych: w rajdzie na Bazaltową Górę w Paszowicach, (zorganizowanym przez PTTK Jawor w ramach XV Turystycznego Lata „Bezpieczne Wakacje’2010” pod przewodnictwem Pana Leszka Drabczyka i innych opiekunów), na „Słoneczną Polanę” w Myśliborzu, a także w wycieczce trzydniowej do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa w Myśliborzu, gdzie miały okazję wziąć udział w ciekawych warsztatach. Pierwszego dnia na „Słonecznej Polanie” dzieci, malowały obrazy związane z przyrodą. Drugiego dnia zorganizowano dla grupy rajd przez Wąwóz Myśliborski. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy i wyposażeni w mapy oraz inne przybory niezbędne do rozwiązywania napotkanych po drodze zadań. Zawodnicy musieli najpierw znaleźć ukryte zadania, a potem je rozwiązać. W rajdzie nie było ani wygranych, ani przegranych. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, a pamiątkowe upominki otrzymali wszyscy. Po obiedzie dzieci miały okazję dowiedzieć się, jakie zwierzęta żyją na terenie Parku Krajobrazowego CHEŁMY, poprzez udział w zajęciach w mini muzeum w CEEiK. Trzeciego dnia dzieci uczyły się pozyskiwać papier czerpany. Każdy miał okazję zrobić własną kartkę papieru, którą później mógł pomalować i zabrać do domu. Po zajęciach każdego dnia dzieci wraz z opiekunami grały w karty, siatkówkę, „sztandary”, „ziemniaka”, „figury”, „wygibajtusa”, i wiele innych gier. Śniadania i kolacje dzieci przygotowywały sobie same w schronisku, co było dla nich lekcją nauki samodzielności.
Prócz tych wycieczek, w zależności od pogody, dzieci aktywnie spędzały czas na basenie OSiR w Jaworze i MGOKSiR w Bolkowie.
Czynny udział brały również w zajęciach świetlicowych, tzn. wykonywały prace plastyczne, uczestniczyły w różnych zawodach i grach plenerowych, w zabawach tanecznych a także pomagały w przygotowaniach do uroczystości 3. Święta Pierogów, organizowanej przez Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Paszowicach. 
3. Święto Pierogów PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 września 2010 08:01

alt

Ponad dziesięć tysięcy pierogów okazało się zbyt małą ilością, aby zaspokoić apetyty dolnoślązaków, którzy tłumnie zjechali do Paszowic na trzecie już Święto Pierogów.
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia51525354555657585960następnaostatnia»

Strona 60 z 65