Twórcze warsztaty w bibliotece PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 maja 2019 09:39

Po raz kolejny w Bibliotece Publicznej w Paszowicach odbyły się warsztaty ze zdobienia przedmiotów techniką decoupage.

Więcej…
 
Z Robin Hoodem po Szlaku Trzech Wąwozów PDF Drukuj Email
czwartek, 16 maja 2019 09:26

Prawie 150 osób odpowiedziało na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Paszowicach i w sobotę, 11 maja, pojawiło się na Siedmickiej Polanie, będącej metą rajdu „Szlakiem Trzech Wąwozów”.

Więcej…
 
Korona Kaczawska czeka na zdobywców PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 kwietnia 2019 11:50

Legnicki oddział PTTK zaprasza miłośników wędrowania do zdobywania regionalnej odznaki „Korona Kaczawska”. Zbliżająca się Majówka może być okazją do zdobycia kilku szczytów z naszej lokalnej „Korony”.

Więcej…
 
Wędruj z Robin Hoodem Szlakiem Trzech Wąwozów PDF Drukuj Email
piątek, 19 kwietnia 2019 10:23

Gminny Ośrodek Kultury w Paszowicach zaprasza w sobotę, 11 maja, na Rajd „Szlakiem Trzech Wąwozów”. Rajd odbywa się na szlakach turystycznych i bezdrożach Pogórza Kaczawskiego - Krainy Wygasłych Wulkanów. Jego celem jest popularyzację walorów turystycznych i krajoznawczych Pogórza Kaczawskiego, a w szczególności rezerwatów przyrody – Wąwozu Myśliborskiego, Wąwozu Lipa, Wąwozu Siedmickiego i Nad Groblą. Rajd jest organizowany przy współpracy Nadleśnictwa Jawor, Gminy Paszowice, GLKS UNIA Pielgrzymka oraz Stowarzyszenia LGD Partnerstwo Kaczawskie.

Więcej…
 
Architekci o krajobrazie PDF Drukuj Email
piątek, 19 kwietnia 2019 08:11

W piątek 26 kwietnia w Centrum Edukacji Ekologicznej w Myśliborzu obradować będą uczestnicy 21. Regionalnej Konferencji na temat „Aktywizacja przestrzenno – gospodarcza a ochrona środowiska przyrodniczo – kulturowego na przykładzie Parku Krajobrazowego „Chełmy”. Organizatorami konferencji są: Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej i Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych.

Więcej…
 
Zbliża się Myśliborska Majówka PDF Drukuj Email
piątek, 19 kwietnia 2019 07:39

Wójt Gminy Paszowice Sebastian Oszczęda wraz z Markiem Cieślakiem, zastępcą dyrektora Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych we Wrocławiu i Małgorzatą Świderską, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Paszowicach zapraszają w środę, 1 maja, na 6. Myśliborską Majówkę.

Więcej…
 
Działaj Lokalnie PDF Drukuj Email
środa, 17 kwietnia 2019 09:28
Już po raz dwunasty Stowarzyszenie Kaczawskie ma przyjemność ogłosić coroczny konkurs Działaj Lokalnie na terenie powiatu jaworskiego, złotoryjskiego i legnickiego. Dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i przy zaangażowaniu środków Stowarzyszenia Kaczawskiego do dyspozycji jest łącznie 55 tys. zł celem przekazania ich na  inicjatywy lokalne. Szansę na zdobycie dotacji do 6 tys. zł mają grupy nieformalne mieszkańców oraz organizacje pozarządowe.
Więcej…
 
O Jarmarku w Radio PLUS Legnica PDF Drukuj Email
środa, 10 kwietnia 2019 09:18

https://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-kultura/24-kultura-jawor/26562-12-kaczawski-jarmark-wielkanocny-w-niedziele?fbclid=IwAR3SYN8gZHO0DKuE7emxxDBoxTdRJGzVLOy1iM9EhGXviZTxw-KOLyvqgXE

 
W czasie strajku zapraszamy do świetlic i bibliotek PDF Drukuj Email
piątek, 05 kwietnia 2019 14:26

W związku z przystąpieniem placówek oświatowych do ogólnopolskiej akcji strajkowej informuję, że świetlice w Bolkowicach, Pogwizdowie, Myśliborzu oraz biblioteka w Paszowicach będą czynne w godzinach 8 - 14 od dnia 8 kwietnia aż do odwołania.

Dyrektor GOK Paszowice

Małgorzata Swiderska

 
Kreatywna lekcja w bibliotece PDF Drukuj Email
wtorek, 02 kwietnia 2019 08:00

Do Biblioteki Publicznej w Paszowicach przybyli uczniowie klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 77