Ruszył polsko – czeski kalejdoskop PDF Drukuj Email
wtorek, 17 października 2017 13:47

Wielki Jarmark Rzemiosła to pierwsze działanie zrealizowane w ramach kolejnego wspólnego projektu gmin Paszowice i Rapotin (Czechy), dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionów Nysa i Glacensis. Tym sposobem ruszył projekt „Kalejdoskop sztuki i rzemiosła”.

Więcej…
 
Jabłko w roli głównej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 października 2017 09:42

Koło Gospodyń Wiejskich w Wiadrowie zaprasza w sobotę, 21 października, na ŚWIĘTO JABŁKA, które jest finałem realizowanego od czerwca projektu „Jedząc wiadrowskie jabłuszka zarumieni się wnet każda dziewuszka”.

Więcej…
 
Wizyta czwartoklasistów w bibliotece PDF Drukuj Email
środa, 11 października 2017 13:36

W ramach cyklu „Spotkań bibliotecznych dla uczniów” Biblioteka Publiczna w Paszowicach realizuje działania zmierzające do upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Więcej…
 
Pierwszoklasiści z wizytą w bibliotece PDF Drukuj Email
środa, 11 października 2017 13:34

W Bibliotece Publicznej w Paszowicach gościliśmy pierwszoklasistów z pobliskiej Szkoły Podstawowej. Spotkania w bibliotece miało na celu rozbudzenie kultury czytelniczej przez przybliżanie uczniom różnych rodzajów książek dla dzieci.

Więcej…
 
Historia może być pasjonująca PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 października 2017 08:52

Niewielka świetlica w Grobli wypełniła się w sobotę, 7 października, mieszkańcami Grobli, Wiadrowa oraz Jawora, którzy przybyli posłuchać wykładu Arkadiusza Muły, Dyrektora Muzeum Regionalnego w Jaworze, na temat historii wsi Grobla i jej okolic. W wykładzie, mającym formę prezentacji multimedialnej nie przeszkodziła nawet awaria skutkująca brakiem energii elektrycznej w miejscowości. Wykład kontynuowano w blasku świec, a opowieść o dziejach miejscowości, sięgająca czasów starożytnych aż po współczesność wzbudziła zainteresowanie słuchaczy i zachęciła do dyskusji.

Więcej…
 
Goście w świetlicy PDF Drukuj Email
środa, 04 października 2017 12:30

W ostatni piątek września po raz kolejny świetlicę w Nowej Wsi Wielkiej odwiedzili mali miłośnicy przyrody. Klasa czwarta ze Szkoły Podstawowej w Lipie wraz z wychowawcą i rodzicami przeszła przez Rezerwat „Wąwóz Lipa”. Dzieci zachwycały się pięknem przyrody i nawet udało się im zobaczyć salamandrę plamistą. Po dotarciu do Nowej Wsi Wielkiej zwiedzili stadninę koni „Storczykowe Wzgórze”. Ostatnim punktem wycieczki były gry i zabawy w świetlicy oraz pieczenie kiełbasek na grillu.

 

 
Historia Grobli i okolic PDF Drukuj Email
piątek, 29 września 2017 12:31

Kreatywni Miłośnicy Grobli zapraszają na wykład Arkadiusza Muły, Dyrektora Muzeum Regionalnego w Jaworze, na temat „Grobla i okolice na przestrzeni dziejów”. Wykład wraz z prezentacją multimedialną odbędzie się w sobotę, 7 października o godz. 17 w Świetlicy wiejskiej w Grobli. Po prelekcji będzie możliwość zwiedzenia kościoła pw. Św. Anny.

Więcej…
 
Na Szlaku Rękodzieła Ludowego na Podlasiu PDF Drukuj Email
piątek, 22 września 2017 09:49

Liderzy lokalni z Dolnego Śląska wybrali się do Białegostoku, aby zapoznać się z funkcjonowaniem „wiosek tematycznych” w tych okolicach. Organizatorem wyjazdu studyjnego był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Więcej…
 
Wyjazd studyjny na Kielecczyznę PDF Drukuj Email
czwartek, 21 września 2017 11:20

W dniach 13-14 września br. Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” zorganizowało dwudniowy wyjazd studyjny na Kielecczyznę. Celem spotkania było poznanie atrakcji turystycznych i historii regionu świętokrzyskiego. Gminę Paszowice reprezentowali Jolanta Romanowska, Kazimierz Rogowski i Dorota Pisulska.

Więcej…
 
Wiadrów folklorem malowany PDF Drukuj Email
wtorek, 12 września 2017 14:43

Tradycyjne dziedzictwo kulturowe Dolnego Śląska zaprezentowano w Wiadrowie w niedzielę, 10 września, podczas dożynek gminno – powiatowych. „Wioska rzemieślników” przyciągnęła zarówno dzieci, jak i dorosłych. Projekt „Wiadrów folklorem malowany” został dofinansowany przez samorząd Województwa Dolnośląskiego na wniosek Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiadrowie.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 65