Głosuj na KGW Wiadrów! PDF Drukuj Email
wtorek, 19 grudnia 2017 09:40

W ostatni wtorek, 12 grudnia 2017 r. mieliśmy niespodziewane odwiedziny dziennikarza z Radia Wrocław Andrzeja Andrzejewskiego, który zaproponował KGW Wiadrów udział w radiowej audycji poświęconej kołom gospodyń wiejskich. W nagraniach do do audycji radiowej Radia Wrocław uczestniczyli: przewodnicząca KGW Wiadrów Urszula Majkut, Ewa Brzostowska, Małgorzata Rudy, Elżbieta Ślusarczyk, Anna Marcisz, Gabriela Fuławka i Dariusz Trybuła, a tematem jej m.in. nasze KGW, tradycje kulinarne, świąteczne itp. Audycja odbyła się w sobotę, 16 grudnia 2017 r. w Radiu Wrocław o godz. 12.00! Kolejna audycja z nami w najbliższą sobotę, 23 grudnia 2017 r.

Więcej…
 
BEZPŁATNE KURSY ZAWODOWE PDF Drukuj Email
piątek, 15 grudnia 2017 11:15

Zwiększaj swoje możliwości na rynku pracy dzięki darmowym szkoleniom w zawodach:

Dietetyk – początek szkolenia w lutym 2018

Kucharz – początek szkolenia w czerwcu 2018

Kelner – po zebraniu grupy 10 osób

Recepcjonista – po zebraniu grupy 10 osób

Więcej…
 
Święta coraz bliżej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 grudnia 2017 10:56

W świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi Wielkiej Święta już tuż tuż. Dzieci przygotowują papierowe dekoracje, którymi ozdabiają świetlicę i wraz z mieszkankami wsi pieką świąteczne pierniczki. W ubiegły czwartek odbyły się również warsztaty rękodzieła poprowadzone przez Katarzynę Wojciechowska z ODR-u w Jaworze. Panie biorące udział w tychże warsztatach wykazały się pomysłowością i wyczuciem estetyki, w wyniku czego powstały przepiękne bombki ekologiczne. Swoimi małymi dziełami ozdobią domowe choinki.

MK

 

 
Znamy laureatów PDF Drukuj Email
piątek, 08 grudnia 2017 11:32

W czwartek, 29 listopada, komisja konkursowa oceniła prace nadesłane na XXIII Konkurs Fotograficzny CHEŁMY W OBIEKTYWIE. Komisja w składzie: Małgorzata Świderska (GOK Paszowice) Tomasz Horoszko i Joanna Wyrzychowska (DZPK Wrocław) po obejrzeniu 62 prac nadesłanych przez 13 autorów postanowiła nie przyznawać w kategorii Junior pierwszego miejsca, natomiast dwa miejsca drugie zdobyli: Marcel Olanin z Gimnazjum nr 2 za cykl Zielono mi, Grzyby jadalne oraz Anna Truchan z SP nr 2 w Jaworze. Trzecie miejsce przyznano Darii Truchan, uczennicy SP nr 2 w Jaworze za cykl zdjęć zimowych: Zimowe stworki, Mikrośnieżynki, Zimowe jacuzzi, Kraina lodu, Zimowe słońce.

Więcej…
 
Turystyczne asy z Bolkowic PDF Drukuj Email
piątek, 08 grudnia 2017 11:30

W piątek, 1 grudnia, po raz 51. Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego „Ziemi Jaworskiej”, podsumował sezon turystyczny 2017.

Więcej…
 
Warsztaty decoupage w bibliotece PDF Drukuj Email
piątek, 08 grudnia 2017 11:28

W piątek, 1 grudnia 2017r. w Bibliotece Publicznej w Paszowicach zorganizowano cieszące się wielką popularnością warsztaty decoupage. Na zajęcia przybyły czytelniczki biblioteki, aby poznać i odkryć tajniki sztuki dekorowania bombek.

Więcej…
 
Kreatywne zajęcia dla uczniów PDF Drukuj Email
piątek, 27 października 2017 08:38

Biblioteka Publiczna realizuje zadania zmierzające do poznania i samodzielnego korzystania z biblioteki oraz podniesienie poziomu czytelnictwa wśród uczniów.

Więcej…
 
Przyroda, krajobraz, mieszkańcy… PDF Drukuj Email
piątek, 27 października 2017 08:35

Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych we Wrocławiu Oddział Legnica-Myślibórz oraz Gminny Ośrodek Kultury w Paszowicach zapraszają do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. „Chełmy w obiektywie”.

Więcej…
 
Jabłko w roli głównej PDF Drukuj Email
wtorek, 24 października 2017 14:33

Jabłka w różnych postaciach królowały na stołach w sobotę, 21 października, podczas Święta Jabłka, zorganizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Wiadrowie. Gośćmi uroczystego podsumowania projektu „Jedząc wiadrowskie jabłuszka zarumieni się wnet każda dziewuszka” byli: wójt Sebastian Oszczęda, koordynator programu „Działaj Lokalnie” Krzysztof Kowalczyk z małżonką, doradca ODR Katarzyna Wojciechowska, dyrektor GOK Małgorzata Świderska oraz mieszkańcy Wiadrowa.

Więcej…
 
Poznawali katalogi PDF Drukuj Email
piątek, 20 października 2017 08:11

W środę,18 października br. w Bibliotece Publicznej odbyła się lekcja biblioteczna dla klasy piątej Szkoły Podstawowej w Paszowicach. Uczniowie przybyli do biblioteki wraz z wychowawczynią Marzanną Kijak.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 65