Święto Pierogów – wystawcy oczekiwani PDF Drukuj Email
czwartek, 10 sierpnia 2017 08:29

Wielkimi krokami zbliża się największa impreza w gminie Paszowice - Święto Pierogów. W tym roku odbędzie się ono 3 września na terenie rekreacyjnym przy Gminnym Ośrodku Kultury. Patronat nad Świętem Pierogów objął Krzysztof Jurgiel, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Więcej…
 
Ruszył nabór wniosków PDF Drukuj Email
piątek, 04 sierpnia 2017 11:13

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” informuje, że dnia 3 sierpnia 2017r. został ogłoszony nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, na przedsięwzięcia:

Więcej…
 
Wodne harce PDF Drukuj Email
czwartek, 03 sierpnia 2017 14:50

W środę, drugiego sierpnia, grupa dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Paszowicach, uczęszczająca na zajęcia w świetlicach w Pogwizdowie, Sokolej, Bolkowicach i Paszowicach wyruszyła szynobusem do Strzegomia na basen.

Więcej…
 
Międzynarodowy tydzień za nami PDF Drukuj Email
poniedziałek, 31 lipca 2017 13:29

Przez tydzień - od 24 do 28 lipca – na terenie gminy Paszowice przebywały trzy studentki – wolontariuszki: Woon Nee Toh z Malezji, Weirui Wang z Chin i Marta Pastanella z Włoch. W tym czasie poprowadziły zajęcia z dziećmi w świetlicach w Pogwizdowie, Sokolej, Bolkowicach, Wiadrowie i Paszowicach w ramach programu praktyk wakacyjnych International Summer Semi-Camps - Międzynarodowy Obóz Letni. Były to przede wszystkim zajęcia z języka angielskiego, ale również warsztaty kulinarne, zajęcia manualne, prezentacje i animacje. Przez cały tydzień dzieci poznawały położenie, kulturę i obyczaje panujące w rodzinnych krajach sudentek. Celem zajęć było zwiększenie motywacji dzieci do nauki języków obcych, wzmocnienie ich wiary we własne możliwości oraz zainteresowanie ich wiedzą o świecie, kulturze i obyczajach.

Więcej…
 
Wakacje z gliną PDF Drukuj Email
wtorek, 11 lipca 2017 08:30

W świetlicy w Paszowicach na zajęciach z instruktorką Kaliną Nowakowską dzieci miały okazję przekonać się, jak ciekawa i twórcza jest praca z gliną.

Więcej…
 
Wizyta w ZOO PDF Drukuj Email
wtorek, 11 lipca 2017 08:29

Liczna, bo aż trzydziestoośmioosobowa grupa dzieci ze świetlic w Paszowicach, Kwietnikach, Bolkowicach, Wiadrowie i Myśliborza udała się w miniony czwartek, 7 lipca, z instruktorkami na wycieczkę do wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

Więcej…
 
Twórczo i … słodko w bibliotece PDF Drukuj Email
wtorek, 11 lipca 2017 08:28

W Bibliotece Publicznej w Paszowicach w każdy piątek odbywają się wakacyjne zajęcia dla dzieci o charakterze edukacyjnym, plastycznym i kulinarnym.

Więcej…
 
Nowe atrakcje w świetlicy PDF Drukuj Email
piątek, 07 lipca 2017 09:01

Świetlica w Nowej Wsi Wielkiej wzbogaciła się o książki, puzzle, gry planszowe i stół do gry w piłkarzyki. A wszystko to dzięki mieszkańcom wsi, zarówno tym, którzy mieszkają tu od lat, jak i nowo osiedlonym. Podarowane sprzęty i wyposażenie na pewno wzbogacą ofertę zajęć w świetlicy.

Więcej…
 
„Kukułeczki” w kwiatach PDF Drukuj Email
środa, 05 lipca 2017 11:06

W piątek, 30 czerwca, zespół ludowy KUKUŁECZKI wybrał się na wycieczkę do Otmuchowa na „Lato Kwiatów”.

Więcej…
 
Kulinarne wakacje PDF Drukuj Email
środa, 05 lipca 2017 11:02

Dzieci ze świetlicy GOK w Kwietnikach rozpoczęły wakacje od upieczenia ogromnej pizzy. Ciasto przygotowała jedna z mam, a dobór dodatków był zadaniem dla dzieci. Na pizzy znalazły się podstawowe produkty, czyli ser żółty, pomidory i szynka oraz samodzielnie przygotowane sosy do pizzy: czosnkowy i pomidorowy.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 61