Historia Wołynia, czyli spotkanie z Krzesimirem Dębskim PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 lutego 2018 11:32

Wójt Gminy Paszowice Sebastian Oszczęda zaprasza w piątek, 16 lutego, do świetlicy w Paszowicach na spotkanie z kompozytorem Krzesimirem Dębskim i jego żoną, piosenkarką Anną Jurksztowicz. Spotkanie jest organizowane przy współpracy z Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Więcej…
 
Czas dla łasuchów PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 lutego 2018 11:30

Wspólnie z dziećmi w Świetlicy w Bolkowicach świętowaliśmy jedyny czwartek w roku, w którym - według tradycji - możemy objadać się do woli słodkościami, a przede wszystkim pączkami i faworkami.

Więcej…
 
Zapraszamy na Kaczawski Jarmark Wielkanocny PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 lutego 2018 12:09

Zapraszamy do udziału w 11. Kaczawskim Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się 25 marca, w Niedzielę Palmową w Paszowicach. Do aktywnego udziału w Jarmarku zapraszamy artystów, rękodzielników, rzemieślników, wytwórców produktów lokalnych, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, grupy odnowy wsi i zespoły ludowe z naszego regionu oraz z czeskiej gminy Rapotin. Zapraszamy także szkółkarzy, sadowników, producentów winorośli i kwiatów.

Więcej…
 
„Warsztatowo” w bibliotece PDF Drukuj Email
piątek, 26 stycznia 2018 12:22

Sposobów na spędzenie wolnego czasu jest bardzo dużo. W drugim tygodniu ferii w Bibliotece Publicznej w Paszowicach odbywały się zajęcia warsztatowe.

Więcej…
 
Na szkle malowane PDF Drukuj Email
piątek, 26 stycznia 2018 12:16

W czwartek, 25 stycznia GOK w Paszowicach zorganizował wyjazd dzieci ze świetlic w Bolkowicach i Myśliborzu do Muzeum Regionalnego w Jaworze. Celem wyjazdu był udział dzieci w warsztatach malowania farbami na szkle.

Więcej…
 
Miś podróżnik zawitał do Pogwizdowa PDF Drukuj Email
piątek, 26 stycznia 2018 12:15

W środę, 24 stycznia, do Pogwizdowa zawitał teatr DUET z Krakowa z przedstawieniem dla dzieci pt. „Przygody Misia podróżnika”.

Więcej…
 
Dla każdego coś ciekawego PDF Drukuj Email
środa, 24 stycznia 2018 15:26

Pierwszy tydzień ferii minął w Paszowicach pod znakiem seansów filmowych, rozgrywek sportowych i poznawania tajników komponowania na keyboardzie marki Roland. Zajęcia prowadził Waldemar Staszczyk, który urządzał pokazy filmowe na „dużym” ekranie, prowadził rozgrywki w tenisa stołowego i bilard. Pokazał też, jak można zaprogramować instrument muzyczny, aby niemal „sam” wygrywał najnowsze przeboje.

Więcej…
 
Serca dla babci i dziadka PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 stycznia 2018 15:41

Pierwszy tydzień ferii w świetlicy w Nowej Wsi Wielkiej upłynął dzieciom na wspólnych grach ruchowych i planszowych. Przygotowały również piękne laurki i serduszka z masy solnej dla swoich ukochanych babć i dziadków, by wręczyć je im w dniu ich święta. Świetlica to miejsce spotkań nie tylko dla najmłodszych, gdyż przy herbatce i kawce spotykają się również starsi mieszkańcy wsi.

 

 
Jak karnawał, to karnawał! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 stycznia 2018 15:40

Bal karnawałowy to dzień niezwykły dla dzieci, wyczekiwany przez wiele dni. Jest atrakcją bardzo lubianą, dostarczającą im wiele radości i przeżyć. W piątek, 19 stycznia, w świetlicy w Bolkowicach odbył się właśnie taki bal.

Więcej…
 
Harcerskie ferie w Schronisku PDF Drukuj Email
piątek, 12 stycznia 2018 14:55

W Schronisku w Pogwizdowie trwają przygotowania do przyjęcia gości, którzy spędzą tutaj ferie zimowe. Pracownik obsługi Agnieszka Marciniak właśnie dokonuje ostatnich „szlifów” przed ich przyjazdem.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 65